Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Przed nami dwa miesiące odpoczynku. Pożegnaliśmy naszych uczniów, wręczając im karty pamiątkowe. Odczytaliśmy również listy od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka. Rozmawialiśmy też na temat zachowania bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przed nami czas odpoczynku i zbierania sił. Życzymy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę, udanych wakacji i zapraszamy w nowym roku szkolnym.

Dzień Taty

W Dniu Taty nasi uczniowie wykonali piękne kartki okolicznościowe i laurki, by złożyć tatusiom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za ich rodzicielski trud. Uwiecznili również na warsztatach plastycznych sylwetki swoich ojców. Szczególnie wzruszające są obchody tego święta na szpitalnych oddziałach, gdzie ojcowie towarzyszą swoim pociechom w trudnych chwilach choroby, wspierają, organizują czas, a w razie potrzeby ocierają łzy. Było zatem dużo wzruszeń, ale też uśmiechów i radości.

O symbolach narodowych

19 czerwca na oddziale chirurgii dziecięcej odbyły się zajęcia poświęcone zasadom eksponowania symboli narodowych. Jak wieszać flagę, z jakimi rodzajami flag narodowych możemy się zetknąć, jak powinna wyglądać kokarda narodowa? Wszystkie te pytania znalazły swoje odpowiedzi. Przekazane informacje wydają się szczególnie ważne w trakcie trwających mistrzostw świata w piłce nożnej, gdy wszyscy stajemy się kibicami i chcemy podkreślić swoje wsparcie dla polskiej reprezentacji poprzez symbole narodowe. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak to zrobić, nie uchybiając przy tym odpowiednim przepisom i okazując szacunek symbolom naszego państwa.

Koncert dla małych pacjentów

Podopieczni Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie umilili małym pacjentom pobyt na oddziale dziecięcym, grając dla nich koncert. Na repertuar złożyły się instrumentalne wersje znanych przebojów muzyki popularnej. Piękny gest młodych muzyków zapewnił dzieciom i ich rodzinom chwilę rozrywki i dostarczył radości obcowania z muzyką. Dziękujemy i czekamy na kolejne koncerty.

Wizyta policjantów

7 czerwca dzieci na oddziale dziecięcym spotkały się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Spotkanie poświęcone było zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Dzieci otrzymały broszurki przedstawiające bezpieczne sposoby pływania i uprawiania sportów wodnych. Goście przekazali również uczestnikom spotkania opaski odblaskowe. Dziękujemy za miłą wizytę oraz przydatne i wartościowe informacje

O bezpieczeństwie raz jeszcze

Po raz kolejny na oddział chirurgii dziecięcej zawitali strażacy z Miejskiej Komendy Państwowej  Straży Pożarnej w Koninie. Mówili przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa i unikaniu zagrożeń związanych z ogniem, ale też wprowadzili słuchaczy w tajniki swojej pracy. Opowiadali o codziennych obowiązkach i o akcjach gaśniczych, w których uczestniczyli. Zaprezentowali również sprzęt, z którym pracują. Spotkanie dostarczyło małym słuchaczom i ich rodzicom wiedzy oraz emocji, a w przyszłości przełoży się na pewno na większe bezpieczeństwo i rozsądne zachowanie wobec zagrożeń.

1 czerwca -Dzień Dziecka

1 czerwca radośnie i twórczo obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci bawiły się, uczestniczyły w quizach i konkursach i wygrywały nagrody. Rozmawialiśmy także o prawach dziecka, a mali pacjenci cieszyli się pięknie pomalowanymi twarzami i włosami. Dzieci miały również okazję do wykorzystania swoich talentów plastycznych. Uśmiechy na twarzach uczestników wskazują, że zabawa była udana, a humory dopisywały.

Spotkanie ze strażakami

29 maja na oddział chirurgii dziecięcej zawitali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Rozmawiali oni z naszymi uczniami o zagrożeniach pożarowych, zachowaniu bezpieczeństwa i metodach walki z ogniem. Zaprezentowali też elementy swojego wyposażenia. Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje w przyszłości bezpiecznymi zachowaniami dzieci i młodzieży.

26 Maja - Dzień Matki

Nasi uczniowie, nawet będąc w szpitalu, pamiętali o swoich mamach i ich święcie. Z pomocą nauczycieli przygotowali laurki, przepiękne życzenia i kwiaty. Uwiecznili również swoje mamy na portretach. Ten piękny dzień wypełniony był wzruszeniami i radością.

O rodzinie z Bajkowozem

Wspólna lektura stanowi często wstęp do rozmów na ważne tematy. Tak też się stało, gdy 24 maja nasi uczniowie i nauczyciele sięgnęli na kolorowe półki mobilnej biblioteki - Bajkowozu, by poczytać książki o rodzinie: mamie, tacie i dzieciach. Zaczęło się od książek mądrych i pięknych, bo wydanych w bardzo starannej szacie graficznej. Później były rozmowy o roli rodziny w naszym życiu; o tym, co zawdzięczamy rodzicom. Po części poświęconej słowu przyszedł czas na działania plastyczne. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali kartki i kwiaty dla mam oraz napisali życzenia.