Dzień Papieża Jana Pawła II-go

17 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieża Jana Pawła II-go. Uczniowie przypomnieli życiorys i dokonania tego wielkiego Polaka. Przygotowali również materiały informacyjne poświęcone tej postaci. Wspólnie uczciliśmy pamięć  Jana Pawła II-go oraz zastanawialiśmy się, jak odnieść jego nauki i osobisty przykład do naszych życiowych wyborów.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to moment refleksji, przemyślenia naszej wizji wykonywania zawodu i naszego miejsca w systemie oświaty. Obok refleksji jest również czas na świętowanie. Nasi uczniowie pamiętali o nauczycielach w szpitalu i przygotowali dla nas przepiękne upominki. Ale najważniejsze były nie kolorowe kwiaty, a serdeczne i szczere życzenia i podziękowania. To dzięki wam, uczniom, czujemy się potrzebni i wiemy, że nasza praca ma głęboki sens. Dziękujemy za życzenia i za wspólny wysiłek odkrywania świata.

Dzień Chłopca

Dzień Chłopca obchodziliśmy w naszej szkole na wesoło. Przedstawiliśmy męskiej części naszych uczniów do wykonania kilka zadań, np. przyszycie guzika czy zawiązanie krawata. Sprostali im wyśmienicie. Udowodnili, że nie straszne im żadne trudności i podejmą każde wyzwanie. W nagrodę otrzymali od dziewczynek kartki z życzeniami i słowa podziwu i sympatii.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w naszej szkole rozbrzmiewały języki obce. Obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Starsze dzieci przygotowały pod kierunkiem nauczycieli gazetki i dekoracje prezentujące słownictwo języków europejskich. Maluchy odkrywały nazwy kolorów po angielsku i niemiecku. Dzieciom towarzyszyła mobilna biblioteka - Bajkowóz, a w niej książki zachęcające do nauki języków.

Kształcimy się, by lepiej uczyć

20 września nauczycielki naszej szkoły uczestniczyły w uroczystości wręczenia certyfikatów poświadczających udział w szkoleniach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Odbyły  one w cykl szkoleń Polski wiek XX - losy państwa i narodu. Uroczyste spotkanie stanowiło miły akcent podsumowujący całoroczną pracę, stworzyło także doskonałą okazję do wymiany doświadczeń dotyczących edukacji historycznej.

Sprzątanie Świata

Troska o naszą Planetę jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego cenne są wszystkie akcje przypominające o konieczności dbania o naturę i ograniczania niszczycielskich działań naszej cywilizacji. Nie mamy innego miejsca do życia i jesteśmy odpowiedzialni wobec następnych pokoleń. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie nie byli w stanie sami przystąpić do sprzątania, ale uczestniczyli w szeregu zajęć poświęconych ekologii i szacunkowi wobec natury. Wykonali też plakaty zachęcające do dbania o dobro Ziemi i zachowania czystości w miejscach, które odwiedzamy.

Narodowe czytanie "Wesela"

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej - Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy narodowy dramat Stanisława Wyspiańskiego Wesele. Na oddziałach chirurgii dziecięcej i dziecięcym pojawiły się postaci z bronowickiego wesela, zabrzmiała piękna polszczyzna, a lektura dostarczyła wielu refleksji na temat dawnej i współczesnej Polski.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Jak wszyscy nauczyciele w kraju, spotkaliśmy się dzisiaj z uczniami, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Przywitaliśmy się serdecznie. Uczniowie wysłuchali skierowanych do nich listów Minister Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim dopisywały humory. Zaczynamy nowy rok szkolny pełni energii, z nadziejami na wiele dobrych doświadczeń i pozytywnych zaskoczeń. Dziś świętowaliśmy, jutro zaczynamy wspólną pracę.

Zakończenie roku szkolnego

Jak wszyscy nauczyciele, pożegnaliśmy dziś naszych uczniów. Otrzymali od nas karty pamiątkowe, które przypomną im, że kiedyś uczyli się w dziwnej szkole w szpitalu. Przeczytaliśmy też uczniom listy Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Przypomnieliśmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku i życzyliśmy udanych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące!

Wizyta strażaków

Na oddział chirurgii dziecięcej zawitali goście z Państwowej Straży Pożarnej. Przedstawili oni naszym uczniom film dotyczący bezpieczeństwa na wakacjach oraz zachowania w razie zagrożenia pożarem. Opowiedzieli również o swojej pacy. Przypomnieli też o bezpiecznych zadach wypoczynku nad wodą, o tym, jak zachować się w trakcie pożaru i o regułach bezpiecznego rozpalania ogniska.