Mikołaj w szpitalu

6 grudnia wszyscy marzymy o spotkaniu ze świętym Mikołajem. Niektórzy muszą zadowolić się tylko pozostawionymi w skarpetach prezentami, ale uczniowie naszej szkoły mieli okazję osobistego kontaktu ze Świętym. Na oddziałach dziecięcym i zakaźnym wcielił się w tę wdzięczną rolę zaprzyjaźniony nauczyciel z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, natomiast dzieci na oddziałach przy ulicy Szpitalnej odwiedziła w przebraniu Mikołaja nauczycielka naszej szkoły. W czynieniu dobra wsparł Mikołaja Wojewódzki Szpital Zespolony, fundując dla swoich małych pacjentów paczki żywnościowe. Szkoła Podstawowa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym dołączyła do nich książki i maskotki pozyskane w akcjach zbiórek na rzecz dzieci. Mikołaj spotkał się z małymi, trochę większymi i tymi całkiem dorosłymi. Dla każdego miał prezent i dobre słowo. Zachwyt na twarzach dzieci był największą nagrodą za wysiłki Świętego i jego pomocników.

Józef Piłsudski w rocznicę urodzin

5 grudnia obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Przypomnieliśmy młodzieży historię życia i dokonania tego wielkiego Polaka. Uczniowie przygotowali kalendarium życia i działalności politycznej Marszałka. Zyskali nie tylko wiedzę historyczną, ale też przykład patriotyzmu.

Wieczór andrzejkowy

W andrzejkowy wieczór tradycja każe zaglądać w przyszłość, wróżyć i czarować. I w naszej szkole było magicznie, tajemniczo i wesoło. Wróżby pokazały naszym uczniom świetlaną przyszłość, zabawy rozweseliły. Szerokie uśmiechy na twarzach uczestników stanowią najlepszy dowód, że impreza była udana.

Dzień Pluszowego Misia

W Dniu Pluszowego Misia na oddziałach dziecięcych królowały lektury poświęcone małym i dużym misiom. Uczniowie poznali historię tego dnia, słuchali bajek i sami je czytali oraz wykonali niezliczone portrety wszystkich misiów świata.

Spotkanie z historykiem

23 listopada na oddział chirurgii dziecięcej zawitał historyk z Muzeum Okręgowego w Koninie, pan Janusz Gulczyński. Opowiedział on naszym uczniom o trzech postaciach polskich patriotów: Tadeuszu Kościuszce, Józefie Piłsudskim oraz ojcu Maksie Tarejwie. Dwie pierwsze postaci znane są każdemu Polakowi, zaś kapucyn, ojciec Maks Tarejwo to kapelan powstania styczniowego, stracony przez Rosjan w Koninie. Tak też od historii krajowej do lokalnej, płynęła opowieść o patriotyzmie, poświęceniu, pracy na rzecz ojczyzny. Spotkanie to nie tylko poszerzyło wiedzę historyczną młodzieży, ale także kształtowało postawy patriotyczne.

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości to piękne święto, które należy obchodzić ze szczególnym zaangażowaniem. Uśmiech, życzliwość, zrozumienie - jakże często brakuje nam ich w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest przypominanie przy każdej okazji o potrzebie życzliwości. My uczyniliśmy to 21 listopada.

Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Przypomnieliśmy uczniom historię uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. By utrwalić w pamięci najważniejsze prawa, uczniowie wyrażali je w formie ilustracji lub odgrywanych scenek. Przygotowali również dekorację ścienną poświęconą temu świętu.

Dziękujemy za Niepodległą

W trakcie szkolnych obchodów Święta Niepodległości przypomnieliśmy uczniom historyczne wydarzenia z nim związane i postaci istotne dla naszej historii. Śpiewaliśmy też wspólnie pieśni patriotyczne, a uczniowie przygotowali oprawę plastyczną tego wydarzenia.

Dzień Jeża

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Na to sympatyczne zwierzątko czyha wiele niebezpieczeństw i jeże wymagają pomocy ludzi dobrej woli. Nauczycielka przyrody i biologii opowiedziała uczniom o zwyczajach tych przemiłych i ciekawskich stworzeń. Opowieść była tym ciekawsza, że odwołała się do własnych doświadczeń.

Zaduszki - chwile zadumy

2 listopada nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu zaduszkowym. Wspominaliśmy na nim tych, którzy odeszli w ubiegłym roku. Uczniowie przedstawili sylwetki zmarłych artystów, niezwykle ważnych dla naszej kultury, jak Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki czy Janusz Głowacki. Recytowali również wiersze poświęcone refleksji nad przemijaniem.